Giriş Yap Üye Ol
Sepetim
Sepetinizde ürün bulunamadı...

Kargo {{ (sepetAltBilgi | map:'fiyat' | sum | number:2) }} TL

Ürünler {{ (sepetUrunler | map:'adet*tutar' | sum) | number:2}} TL

Toplam {{ (sepetAltBilgi | map:'fiyat' | sum)+(sepetUrunler | map:'adet*tutar' | sum) | number:2}} TL

Kas ve Eklem Hastalıklarında Tedavi Yöntemi

Manyetik terapi ilk kez 4000 yıl önce Çinliler tarafından kullanılmıştır. Persler gut ve adale spazmını magnet ile tedavi ettiler. Mısır'da magnet taşlar bulundu, Mısır tanrıçası Kleopatra güzellik ve gençlik için bir magnet taşıyordu. Çinliler, Yunanlılar, Mısırlılar ve Avrupalılar gibi bir çok kültürde, ağrıları dindirmek için ve diğer semptomlara karşı mıknatıs kullanılmıştır.

Bununla birlikte, o dönemlerdeki mıknatısların ebadı ve ağırlığı nedeniyle kullanımı daha zordu. Günümüzde ise, daha güçlü mıknatıslar, modern manyetik terapinin gelişimini sağlamıştır.
Manyetik tedavinin geliştirilmesi ve bilimsel bir zemine oturtulmasında önemli bir rol oynamış olan kişi, 1954 Kimya Nobel Ödülü Sahibi Linus Pauling’dir. Pauling, kanda bulunan demir içerikli hemoglobinin manyetik özellikler taşıdığını kanıtlamıştır. Manyetik alanların etkisi sonucu kan damarlarının duvarlarına basınç uygulandığı, dolayısıyla duvarların genişlediği bilgisi de çok önemlidir. Damar duvarlarının bu şekilde etkilenmesinin sonucunda kan dolaşımı hızı artmakta; çevredeki hücre yapılarına ise daha fazla oksijen ve besin nakli sağlanmaktadır. 


Manyetik Terapinin Vücuda Etkileri Nelerdir?

Manyetik Terapi kan dolaşımını attırmak, kasları rahatlatmak ve ağrıları dindirmek amacıyla asırlardır kullanılmaktadır. Dünya üzerindeki bir çok insan ağrılardan kurtulmada manyetik terapinin gücüne inanmaktadır. Doğu'da ise mıknatıslar ağrıyan eklemlerde ve şişleri indirmek amacıyla kullanıla gelmiştir. Manyetik mıknatıslar vücudun ağrıyan bölgesine tatbik edildiğinde, o bölgedeki tüm hücrelerin kan dolaşımını, iyon alışverişi ve bölgeye oksijen akışını artırmak üzere tepkimeye girer. Manyetik alanlar kan dolaşımındaki yüklü parçacıkları, kan akışını artırarak ve ısı meydana getirme yoluyla kendine çeker ya da iter. Dokularda ve kan akışında artan oksijenin iyileşme hızında hatırı sayılır bir değişime neden olduğu bilinmektedir.


Manyetik Terapi Kas Ve Eklem Ağrılarını Nasıl Azaltır?

Manyetik mıknatıslar, hücrenin etrafında ve içinde elektro değişimlere neden olarak hücrenin davranışını etkiler. Kan dolaşımının artması, oksijen ve besinlerin aktarım seviyesini arttırır, böylece hücreleri harekete geçirir ve canlandırır. Artan kalsiyum aktarımı da kıkırdakların tamirini ve oluşumu tetikler ve aynı zamanda ağrıyı azaltmada destek olur. Bel boyun fıtıkları, menisküs yırtıkları gibi ağrılı kas iskelet sistemi hastalıklarında ağrıyı azaltır, kanlanmayı ve hücre yapımını arttırarak iyileşmeyi hızlandırır.

Kullanıcı Yorumları